W Polsce co roku nagradzanych jest kilkadziesiąt książek z różnych dziedzin. Oprócz tomików poezji i powieści m.in. książki historyczne, socjologiczne, z dziedziny ekonomii czy podręczniki akademickie. Redakcja „Charakterów” przyłączyła się do tych inicjatyw w 2009 roku, ustanawiając Nagrodę Teofrasta.

Nagrodą Teofrasta postanowiliśmy wyróżniać książki naukowe i popularnonaukowe poświęcone psychologii (podręczniki, monografie) polskich autorów, wnoszące istotny wkład w rozwój i promocję psychologii. Nagrodę przyznajemy w trzech kategoriach:

  • najlepsza psychologiczna książka naukowa,
  • najlepsza psychologiczna książka popularnonaukowa,
  • najpopularniejsza książka psychologiczna (nagroda przyznawana w plebiscycie czytelników).

fot_2Nagroda Teofrasta jest wyrazem wdzięczności całego grona przyjaciół i czytelników „Charakterów” za trud, wysiłek i hojność w dzieleniu się talentem i wiedzą. Pomysł na tę nagrodę wziął się z poczucia, że polska książka psychologiczna jest niedoceniana. Naszym zadaniem, zadaniem tej nagrody, jest wyłonienie wartościowych publikacji polskich autorów.

Bogdan Białek,
redaktor naczelny
magazynu „Charaktery”

fot_1Psychologia jest nauką stosunkowo młodą, co leży u podstaw jej dynamizmu i ekspansywności. Nagroda Teofrasta jest inicjatywą godną poparcia ze wszech miar. To zaszczyt być patronem honorowym takiego przedsięwzięcia.

Prof. dr hab. Michał Kleiber
Prezes Polskiej Akademii Nauk

 

IX Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery
2009-2017 © nagrodateofrasta.eu