You are here:EDYCJA 2011»Ksiażki zgłoszone»Książki popularnonaukowe»Moje dziecko cz. II
poniedziałek, 13 czerwiec 2011 14:16

Moje dziecko cz. II

Dorota Zawadzka, Irena Stanisławska
Czarna Owca
Warszawa 2010

Dorota Zawadzka podpowiada, jak radzić sobie z problemami dzieci w wieku 6–12 lat. Porusza tematy, z którymi najczęściej borykają się rodzice – zarówno te, związane ze sferą emocjonalną jak i fizyczną. Mówi o dojrzewaniu, okazywaniu uczuć, podejmowaniu samodzielnych decyzji, uzależnieniu od internetu, o tym jak rozwijać w dziecku pasje, jakie stosować wobec niego kary i nagrody i jak być dla niego autorytetem. 

Wskazówki zawarte w książce mogą pomóc rodzicom i dziecku posiąść przede wszystkim samowiedzę na temat własnych i cudzych odczuć oraz tego, jak sobie z nimi radzić.

Książka pomaga odpowiedzieć na pytania: Co to znaczy: jestem rozżalony? Co znaczy: jestem zdenerwowany? Dlaczego bywam smutny? Kiedy jestem wściekły, a kiedy zadowolony? Podpowiada, jak radzić sobie w grupie. Co można powiedzieć pani w szkole lub koledze, a czego absolutnie mówić nie wolno. Jak reagować na przejawy przemocy, ale także, jak się zachowywać wśród rówieśników, jeśli ktoś sprawi dziecku przykrość. Dorota Zawadzka przygotowuje także rodziców do zmian, jakie zajdą w życiu całej rodziny i w pełen optymizmu sposób tłumaczy jak w miarę bezboleśnie wejść w nową rzeczywistość.

Pierwsza książka na rynku, która tak dogłębnie zajmuje się problemami wychowania dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 

 

 

IX Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery

Patronat honorowy

Partner

 

swe logo

 
2009-2018 © nagrodateofrasta.eu