You are here:EDYCJA 2010»Książki nominowane»Książki popularnonaukowe»Kobieta zmienną jest
niedziela, 15 sierpień 2010 23:39

Kobieta zmienną jest

Kategoria: KSIĄŻKI POPULARNONAUKOWE

Bogdan Wojciszke

Kobieta zmienną jest

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne,

Gdańsk 2009

 

Czy kobieta jest zmienna? Czy każdy jest kowalem swego losu? Czy naprawdę kto z kim przestaje, taki się staje? Czy miłość niejedno ma imię, a szczęście zależy od nas samych? Dzięki tej książce czytelnik dowie się, co o przysłowiach i mądrości ludowej sądzi współczesna psychologia. (AK)

 

(...) Niech jednak nie zwiedzie czytelnika lekka forma tej książki. Nie zalecałabym jej lektury przed snem, zmusza bowiem do myślenia i nie pozostawia obojętnym. Czasami efektem jest rozbawienie, czasami zdumienie, czasami zaś niepokój lub wręcz irytacja: czy aby na pewno jest tak, jak z żelazną logiką dowodzi Autor? Kontrowersyjne tezy doskonale testują naszą wytrzymałość na sytuację, gdy fakty kłócą się z utartymi poglądami. Tym gorzej dla faktów? W tym wypadku nie jest to takie proste. (...)

Ewa Gruszczyńska

(...) Każda z przypowieści – napisana w prześwietny sposób, z humorem i wielką swadą – stanowi miniwykład, w którym solidna, poparta wynikami badań wiedza podana jest w sposób, który znajdzie amatorów na wielu szczeblach drabiny społecznej. (...)

Aneta Brzezicka

 

(...) Autor wpadł na genialny w swej prostocie pomysł – bierze na warsztat pojedynczą, odnoszącą się do wiedzy o człowieku maksymę, przysłowie czy aforyzm i rozprawia się z nią (albo i nie) przy wykorzystaniu argumentów opartych na wynikach badań psychologów, socjologów czy antropologów. (...) W całym tekście widać olbrzymią wiedzę autora – znakomicie porusza się zarówno w obrębie bliskich sobie (ze względu na prowadzone badania i zainteresowania naukowe) działach psychologii społecznej czy osobowości, ale również psychologii zdrowia czy genetyki zachowania. (...)

Wojciech Dragan

IX Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery

Patronat honorowy

Partner

 

swe logo

 
2009-2017 © nagrodateofrasta.eu