You are here:EDYCJA 2011»Ksiażki zgłoszone»Książki naukowe»Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych. Metoda krakowska.
poniedziałek, 13 czerwiec 2011 14:00

Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych. Metoda krakowska.

Jagoda Cieszyńska
Omega Stage Systems
Kraków 2011

 

Książka przeznaczona jest dla logopedów, psychologów, terapeutów, lekarzy, pedagogów i rodzin dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej. Autorka przedstawia nie tylko współczesne poglądy dotyczące spektrum autyzmu, ale przede wszystkim opisuje przebieg terapii neurobiologicznej, z której korzystać mogą wszystkie dzieci z zakłóceniami rozwoju poznawczego i językowego.

„Ogromnym atutem publikacji są niewątpliwie rozbudowane fragmenty dotyczące terapii. Autorka omawia kolejne etapy ćwiczeń, pokazuje konkretne rozwiązania metodologiczne, podaje wiele praktycznych rozwiązań problemów, z którymi na co dzień borykają się rodzice i terapeuci.

 

Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych. Metoda krakowska to lektura dla wszystkich, którym bliski jest temat autyzmu. To książka, w której wiele potrzebnych i nowych informacji znajdą zarówno rodzice, jak i terapeuci, studenci oraz wykładowcy.

Wzbogacona o wypowiedzi rodziców oraz studium przypadku – stanowi kompendium wiedzy z zakresu autyzmu, zmienia dotychczasowe widzenie wielu aspektów tego tematu, np. to dotyczące posiadania teorii umysłu innej osoby przez dzieci autystyczne, porusza tematy uznawane za trudne, np. hipotezę wpływu szczepionek zawierających związki rtęci na wzrost zachorowań na autyzm.

 Autorka omawia zagadnienie autyzmu szeroko i wieloaspektowo, podkreśla rosnące zagrożenie epidemiologiczne, pokazuje konsekwencje błędnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych, a także znaczenie języka dla prawidłowych efektów terapii. Przede wszystkim jednak daje nadzieję rodzicom i terapeutom, że walkę o dziecko z autyzmem można wygrać.”
(fragment recenzji Marty Korendo)

 

 

X Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery
2009-2018 © nagrodateofrasta.eu