You are here:EDYCJA 2009»Książki nominowane»Psychologia. Podręcznik akademicki

Psychologia. Podręcznik akademicki

podreczJan Strelau, Dariusz Doliński (red.)

Gdańskie Wydawnictwo
Psychologiczne

Gdańsk 2008

 

Coraz trudniej pisać dziś podręczniki. Coraz mniejsze są szanse, że w jednej, nawet kilkutomowej książce uda się pomieścić dorobek jakiejś dyscypliny naukowej. Nawet jeśli ta dyscyplina jest młoda, bo liczy niewiele ponad 100 lat, jak psychologia. Ta młodość psychologii sprawia, że rozwija się ona niezwykle dynamicznie. Dlatego warto docenić, że zaledwie osiem lat po wcześniejszej Psychologii pod redakcją Jana Strelaua opracowano zupełnie nowy podręcznik.

Czasem lepsze jest wrogiem dobrego, ale nie w tym przypadku. Powstał nowoczesny, wyczerpujący podręcznik, zawierający najbardziej aktualną wiedzę w dziedzinie psychologii. Zmieniona została struktura książki. Dodano ważne rozdziały, dotyczące na przykład filozoficznego rodowodu psychologii, neurofizjologicznych podstaw zachowania, psychologii ewolucyjnej i genetyki behawioralnej, psychologii środowiskowej i międzykulturowej.

Każdy rozdział opracowany jest przez dwóch autorów z dwóch różnych ośrodków akademickich – pozwoliło to na uzgodnienie punktów widzenia i wypracowanie bardziej wszechstronnego spojrzenia na omawiane problemy. Ponadto wywód podstawowy uzupełniają liczne aplikacje: sylwetki badaczy, komentarze ekspertów, doniesienia z badań. W ręce czytelnika trafia znakomita prezentacja podstaw wiedzy i omówienie szczegółowych obszarów badań i zastosowań psychologii.

 

IX Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery

Patronat honorowy

Partner

 

swe logo

 
2009-2017 © nagrodateofrasta.eu