You are here:EDYCJA 2012»Ksiażki zgłoszone»książki naukowe»W obronie integralności człowieka. Próba adekwatnego ujęcia filozofii psychologii
poniedziałek, 11 czerwiec 2012 13:46

W obronie integralności człowieka. Próba adekwatnego ujęcia filozofii psychologii

Andrzej Jastrzębski
ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury
Warszawa 2011

OD WYDAWCY:

Przekrojowe opracowanie szerokiego zagadnienia, jakim są filozoficzne aspekty psychologii. Poznajemy przedmiot i cel filozofii psychologii oraz główne podejścia: analityczne, humanistyczne i holistyczne (integralne).

Autor prezentuje w książce w systematyczny sposób problematykę z pogranicza dwu ważnych dziedzin humanistyki, w tym zarys historii psychologii, wybrane poglądy i nurty psychologiczne, podstawowe stanowiska filozoficzne w psychologii, elementy metodologii psychologii, analityczną filozofię psychologii, zagadnienia antropologiczne, etyczne, jak też próby metasystemowej unifikacji psychologii.

Bogata literatura polska i obcojęzyczna decyduje o wartości tej publikacji nie tylko dla psychologów i filozofów, ale także szersze kręgi badaczy, którzy interesują się współczesnym rozumieniem człowieka, a zwłaszcza odrodzeniem myślenia interdyscyplinarnego w humanistyce, jak też na stuku nauk przyrodniczych jak i humanistycznych.

X Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery
2009-2018 © nagrodateofrasta.eu