You are here:EDYCJA 2013»Książki zgłoszone»Książki naukowe»Kobiety a ryzyko raka
poniedziałek, 03 czerwiec 2013 13:56

Kobiety a ryzyko raka

Katarzyna Mariańczyk
Towarzystwo Naukowe KUL Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin 2012

OD WYDAWCY:


Głównym celem teoretycznym tego opracowania jest określenie psychospołecznych uwarunkowań realizowania profilaktycznych badań onkologicznych w kierunku raka piersi i raka szyjki macicy przez kobiety powyżej 45 lat. Celem aplikacyjnym jest sformułowanie wskazówek, które pozwolą na planowanie i organizację skuteczniejszych rozwiązań dotyczących zwiększania udziału kobiet w programach profilaktycznych.

Pomocna w tych działaniach będzie szczegółowa charakterystyka psychologiczna grup kobiet, które w różnym stopniu angażują się w działania związane z rakiem piersi i rakiem szyjki macicy. Wiedza o tych grupach pozwoli podejmować  bardziej trafne działania zorientowane na kształtowanie prozdrowotnej świadomości kobiet, ich motywacji i odpowiedzialności:; wspomoże także budowanie właściwych dla  poszczególnych grup docelowych form przekazu informacji dotyczących raka, skłaniających do sprawowania kontroli nad potencjałem własnego zdrowia.

Niniejsza publikacja, odpowiadając na zapotrzebowanie społeczne, jest też realnym wkładem w rozwój psychoonkologii jako dyscypliny kształtującej zachowania prozdrowotne społeczeństwa.
(ze Wstępu )

Książka  jest skierowana do psychologów, psychoonkologów, specjalistów z zakresu zdrowia publicznego oraz managerów zdrowia, a także lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny, którzy pragną lepiej rozumieć swoje pacjentki

IX Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery

Patronat honorowy

Partner

 

swe logo

 
2009-2018 © nagrodateofrasta.eu