You are here:EDYCJA 2015»Książki nominowane»Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline
piątek, 02 październik 2015 10:53

Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline

Dr Monika Marszał - psycholog i psychoterapueta. Jest adiunktem w Katedrze Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Dzięki temu łączy praktykę psychologiczną z działnością naukową i dydaktyczną.

Wydawnictwo Difin

Dr Anna Zajenkowska: Autorka podejmuje w swojej książce ważny i aktualny temat zdolności do mentalizacji w kontekście pacjentów z zaburzeniami osobowości. Sposób prezentowania tematu jest bardzo przystępny, dzięki czemu jest szansa, że książka znajdzie odbiorców nie tylko w grupie naukowców czy klinicystów zainteresowanych tematem. W części teoretycznej znajdują się min. odwołania do bardzo aktualnej literatury tematu, na przykład książek Petera Fonagy, który podobnie jak Autorka stara się wykazać w swoich pracach, że teorie psychoanalityczne można weryfikować empirycznie. I to zasługuje na uwagę, ponieważ empiryczna weryfikacja psychoterapeutycznych poczynań, podobnie jak samej mentalizacji, jest obecnie, zarówno w Polsce jak i na świecie, bardzo istotnym tematem.

IX Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery

Patronat honorowy

Partner

 

swe logo

 
2009-2018 © nagrodateofrasta.eu