You are here:EDYCJA 2015»Książki nominowane»12 zasad skutecznej edukacji, czyli jak uczyć, żeby nauczyć
piątek, 02 październik 2015 17:24

12 zasad skutecznej edukacji, czyli jak uczyć, żeby nauczyć

Przemysław Bąbel - doktor psychologii, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się między innymi zastosowaniami analizy zachowania i psychologii pamięci w edukacji. 

Marzena Wiśniak - absolwentka kulturoznawstwa i studiów doktoranckich z zarządzania.

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Dr Agata Sobków: Treści przedstawione w książce oparte zostały na silnych dowodach naukowych, co stanowi jej niewątpliwy atut w porównaniu do innych książek popularno-naukowych dot. uczenia się. Autorzy do zagadnienia uczenia się podchodzą kompleksowo i wykorzystują przy tym wiedzę nie tylko z zakresu psychologii poznawczej, ale również społecznej oraz emocji i motywacji.  Książa pisana jest przystępnym językiem zrozumiałym nie tylko dla psychologa, ale również np. dla pedagoga czy trenera. 

Prezentowane zagadnienia są opisane jasno, z wykorzystaniem wykresów, licznych przykładów „z życia wziętych” oraz propozycji ćwiczeń. Książka jest wartościowym źródłem nie tylko w kształceniu studentów psychologii (np. podczas ćwiczeń z psychologii poznawczej) ale również stanowi doskonałe wsparcie dla nauczycieli i trenerów biznesu (w szczególności tych pracujących w nurcie Evidence Based Training). Z pewnością może przyczynić się do zwiększenia efektywności różnych działań edukacyjnych.  Książka zawiera elementy, które ułatwiają zrozumienie prezentowanych treści jak np. wykresy, ramki z gotowymi narzędziami i ćwiczeniami, po każdym rozdziale znajduje się podsumowanie najważniejszych treści oraz krótki słownik z najważniejszymi pojęciami. Najważniejsze elementy są wizualnie oddzielone, podkreślone.

 

IX Edycja

Nagroda Teofrasta 2013 LOGO male

Organizator

logo_charaktery

Patronat honorowy

Partner

 

swe logo

 
2009-2018 © nagrodateofrasta.eu